EASTER BUNNY GAME Zabawa wielkanocna + flashcards

W artykule opisuję wielkanocną zabawę ruchową przyjazną dużym grupom 🙂 Znajdziecie w nim także PDF z flashcards do wprowadzenia słownictwa!

❤ Jeżeli moja działalność Cię inspiruje i ułatwia przygotowywanie fantastycznych lekcji, sprawisz mi przyjemność dziękując za pomoc w formie wirtualnej kawki na buycoffee.to/akademialektora

Jest to kolejna prosta w przeprowadzeniu zabawa przedszkolna, której zasady dzieci prawdopodobnie znają już z „polskich” zajęć. Easter Bunny Game bazuje na popularnej grze utrwalającej kolory: „Puk, puk. Kto tam? Malarz.” itd.

W ostatnim wpisie była mowa o dywanowej zabawie w Studnię. Wiem ze statystyk strony, że pomysł bardzo przypadł Czytelnikom do gustu 🙂 Jeśli chciałybyście zapoznać się także z tamtym pomysłem oraz pobrać karty obrazkowe do wprowadzenia niezbędnego słownictwa, to zapraszam TUTAJ

Easter Bunny Game

Na początek proponuję, aby dzieci wykonały prostą pracę plastyczną i przygotowały swoje Easter eggs w wybranych kolorach.

Możecie skorzystać z szablonu poniżej i rozdać dzieciom po jednej pisance:

Dzieci siadają w kole. Jedno z nich za pomocą wyliczanki zostaje wyznaczone na pierwszego Króliczka. Jeśli macie opaskę z uszkami lub króliczy ogonek, to na pewno będą dodatkową atrakcją 😉

Bunny: Knock, knock.

Dzieci: Who’s there?

Bunny: Easter Bunny.

Dzieci: What do you need?

Bunny: Easter eggs.

Dzieci: What colour?

Bunny: Purple!

Osoby z jajkiem, na którym jest ten kolor, wstają i uciekają!

Złapane dziecko zostaje nowym króliczkiem wielkanocnym.

TIPS:

❤ Aby usprawnić przygotowanie pisanek przez dzieci, każdy może wylosować sobie jedną lub dwie kredki z woreczka.

Lektor chowa tam wcześniej kredki odpowiednio do liczebności grupy. Kolory mogą się powtarzać.

❤ Jeżeli nie macie warunków lub czasu na to, aby dzieci przygotowały swoje pisanki, można po prostu bazować na kolorach, które dzieci mają na swoich ubraniach. Wtedy mówimy dzieciom, że są pisankami.

❤ Jeżeli nie macie w sali przestrzeni, aby dzieci ganiały w berka, to osoby z wywołanym kolorem mogą po prostu szybko wstawać z dywanu – kto pierwszy się zorientuje, ten zostaje nowym Króliczkiem.

Easter flashcards printable

Tu znajdziecie trzy miniflasze to wprowadzenia: Easter egg, Easter bunny oraz knock, knock:

Mam nadzieję, że pomysł na zabawę wielkanocną Wam się spodoba. Będzie mi bardzo miło gdy dacie znać czy z niego skorzystacie!

Psst … Już wkrótce na blogu pojawi się materiał w sam raz na wiosenne zajęcia z elementem sensorycznym! 🙂

See you soon ❤

Reklama

4 comments

  1. Oooo tak, pomysł super! Mam grupę, może niezbyt liczną, ale od 3 do 6-latów, więc jest cały przekrój na zajęciach. Dzieciaczki uwielbiają zabawy ruchowe i te najbardziej im odpowiadają, nie chcą nawet przez 5 minutek uczyć się przy stolikach. Także pomysł wykorzystuje w poniedziałek na zajęciach.
    Dziękuję….

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s