STUDNIA, czyli The Well Game + flashcards

Jak zagrać w tę tradycyjną zabawę dywanową na angielskim? Zapraszam do lektury 🙂

We wpisie znajdziecie instrukcję i flasze do znanej i lubianej przez maluchy zabawy w „studnię” w wersji na zajęcia języka angielskiego. Pomysł sprawdzi się z dziećmi przedszkolnymi oraz w wersji nieco rozbudowanej z najmłodszymi uczniami SP.

Jeśli prowadzicie swoje grupy przedszkolne za pewne znacie tę zabawę w wersji polskiej: „Wpadłem do studni. Na ile metrów?”

„Studnia” świetnie sprawdza się w formie krótkiego przerywnika pomiędzy aktywnościami, na przykład po wykonaniu zadania przy stolikach lub jako grupowa wyciszanka. Jeżeli poszukujecie pomysłów na zabawy wyciszające, koniecznie zajrzyjcie także do tego wpisu: ZABAWY WYCISZAJĄCE GRUPĘ

Zabawę można zaliczyć także do tzw. name games, które zintegrują nowe grupy i pozwolą dzieciom utrwalić imiona nowych kolegów i koleżanek.

The Well Game

Za pomocą wyliczanki wybieramy dziecko, które siada po środku koła. Można umieścić tam poduszkę do siedzenia symbolizującą naszą studnię.

Dziecko woła: I’m in the well!

Grupa odpowiada: How deep?

Dziecko w studni podaje wybrany przez siebie liczebnik 1-10: Five metres.

Grupa: Who will help you? A boy or girl?

Dziecko w studni podaje wybraną przez siebie płeć.

Grupa: What’s her/his name?

Dziecko w studni podaje imię.

Osoba wybrana do ratowania wyciąga delikwenta pociągając go za rękę do góry tyle razy, na ile metrów wpadł do studni. Cała grupa liczy wspólnie na głos: one, two, three, four, five!

W wersji rozbudowanej dla odrobinę starszych uczniów, na pytanie Who will help you? dziecko odpowiada: Somebody who … Na przykład: Somebody who has got a brother. Somebody who is wearing jeans. Somebody who is 7 years old. Somebody who can do judo.

Jeżeli więcej niż jedna osoba pasuje do opisu, oczywiście wszyscy rzucają się na ratunek 🙂

The Well Game flashcards

Karty obrazkowe do wprowadzenia słownictwa znajdziecie poniżej. Pierwsza strona to karty well oraz help, natomiast druga to doatkowo boy i girl do wydrukowania tylko dla maluchów:

Jeżeli lubicie wprowadzać na swoje lekcje takie „oldschoolowe” zabawy dywanowe przyjazne dużym grupom, zapoznajcie się koniecznie z wpisami:

Taniec na gazecie

Zabawa w kole z chusteczką

Zabawy weselne na angielskim

Co sądzicie o tym pomyśle? Jakie jeszcze zabawy przedszkolne adaptujecie na zajęcia językowe? 🙂

Jeżeli moja działalność Cię inspiruje i ułatwia przygotowywanie fantastycznych lekcji, sprawisz mi przyjemność dziękując za pomoc w formie wirtualnej kawki na buycoffee.to/akademialektora

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s