Christmas stocking worksheet

Dzięki temu pomysłowi na przedświąteczne zajęcia wprowadzimy lub utrwalimy temat wzorów na ubraniach.

Pierwszą częścią świątecznych materiałów są mini flashcards z sześcioma wzorami: spotted, striped, checked, stars, candy canes oraz hearts.

Po zaprezentowaniu słownictwa proponuję bardzo prostą zabawę z wykorzystaniem wprowadzonych wzorów: dzieci obracają się w kole tak, aby siedzieć jedno za drugim, tzn. bokiem do wnętrza koła. Malują na pleckach osobie siedzącej przed sobą wybrany wzór. W ten sposób każdy ma szansę i „malować” i zgadywać wzory.

W mniejszych grupach można oczywiście dobrać się w pary lub w przypadku maluszków, lektor maluje, a dzieci odgadują wzory.

Christmas stocking patterns flashcards

Kolejne świąteczne materiały do pobrania to skarpety 🙂 Jest to propozycja pracy plastycznej, z którą poradzą sobie nawet bardzo małe dzieci.

Zadanie polega na pomalowaniu skarpety w wylosowany lub wybrany przez siebie wzór, a następnie doklejeniu „baranka” z waty.

Skarpetę w kolorze znajdziecie tutaj:

A szarą skarpetę do masowego druku tutaj:

Mam nadzieję, że materiały przydadzą się Wam, mimo, że wiele z nas uczy obecnie zdalnie. Ostatecznie można udostępnić pdf na swoim ekranie i dorysowywać wzory myszką 😉

Dla mnie zajęcia przedświąteczne zawsze miały swój niepowtarzalny klimat i pamiętam dokładnie co robiłam każdego roku z dzieciakami na dywanie 🙂 🙂 Też tak macie?

Merry Christmas lessons!

Materiały stworzyłam w Canva.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s