Family flashcards + family OX game

We wpisie znajdziecie mini karty obrazkowo-wyrazowe family oraz grę kółko i krzyżyk family do wykorzystania zarówno zdalnie jak i offline.

family flashcards

Na zajęciach majowych niezmiennie realizuję tematy: My family, My house oraz ze starszakami Jobs. Wszystkie te zagadnienia ładnie się uzupełniają, a dodatkowo wpisują w nauczycielski kalendarz, bo w maju obchodzimy Dzień Strażaka oraz Dzień Mamy, a w czerwcu Dzień Dziecka i Dzień Taty.

Słownictwo z flashcards jest odrobinę trudniejsze, powiedziałabym, że dla grup 5 l +. Zamiast maluszkowych brother and sister znajdziecie tutaj son and daughter, natomiast mummy and daddy przeistoczyli się w parents.

Zależności pomiędzy członkami rodziny, tj. kto jest kim dla kogo, nierzadko sprawiają trudność dorosłym. 🙂 Zatem jeśli realizujesz dział Family po raz pierwszy i mówisz do dzieci tylko po angielsku, to spodziewaj się, że nie będą zadowolone z tego, że mummy z tej samej karty obrazkowej to także aunt oraz daughter 😀 Poziom abstrakcji wysoki, więc lepiej mieć po prostu więcej kart.

Family flashcards

Aby pobrać same flashcards kliknij w napis: Family mini flashcards

Aby pobrać flashcards oraz grę noughts & crosses z wyrazami z kart klikaj tutaj: Family mini flashcards + noughts & crosses

Jeśli chciałabyś wykorzystać grę w kółko i krzyżyk na zajęciach online, pobierz także planszę z kolorowymi kołami: Noughts & crosses colour W tej wersji lektor umieszcza członka rodziny na polu w kolorze wskazanym przez ucznia.

family members

Wkrótce podzielę się z wami drugą częścią materiałów Family! Nie chcę zapeszyć, ale ostatnio udaje mi się zamieszczać nowy wpis co tydzień 🙂

Zaglądajcie na ❤ Facebook ❤ Tam regularnie daję Wam znać o nowościach na blogu, dzielę się przydatnymi linkami i pomysłami na zajęcia, a od jakiegoś czasu także na zabawy językowe w domu z własną pociechą.

cropped-cropped-akademia-lektora

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s