Fruit and vegetables CLIL worksheet

Jeśli szukasz pomysłu na wiosenne zajęcia z integracją treści lub po prostu chcesz nadbudować temat food i utrwalić wprowadzone nazwy warzyw i owoców, zapraszam do lektury!

fruit and vegetables

Pod koniec artykułu znajdziesz materiały do pobrania, które możesz wykorzystać w każdej z grup wiekowych w przedszkolu oraz młodszych klasach.

Jeśli umknął Ci poprzedni wpis z flashcards przedstawiającymi trudniejsze owoce i warzywa, TUTAJ nadrobisz zaległości 😉

Where does it grow?

tree bush ground

3 plansze przedstawiają miejsca, z których wyrastają poszczególne owoce i warzywa: grunt, krzew oraz drzewo. Zawierają puste kółeczka, które należy wypełnić odpowiednimi obrazkami. W jaki sposób?

  • wielorazowa kserówka: laminujemy lub podklejamy plansze A4 oraz wycięte obrazki. Dzieci losują i układają kółeczka w polach na zasadzie mini maty.
  • wielorazowa kserówka z rzepami: do zabezpieczonych materiałów doklejamy kawałki rzepów.
  • karta pracy: w formie wspólnego zadania dla niewielkiej grupy lub na zajęcia indywidualne. Dzieci używają kleju, aby dopasować kółeczka do odpowiednich obrazków. Później prace możemy wykorzystać do powieszenia na tablicy korkowej i używać jako plansz demonstracyjnych!

Plansze możesz wykorzystać także do opowiedzenia dzieciom o fotosyntezie.

Follow-up activity

Troje dzieci odgrywa role tree, bush and ground. Grunt leży na dywanie, krzew kuca, a drzewo stoi. Pozostałe dzieci losują kółeczka z warzywami i owocami. Za pomocą klamerek doczepiają je do ich ubrań lub po prostu układają je na nich tak, aby nie pospadały. Jeśli młodsze dzieci nie są wystarczająco nieruchome 🙂 wszystkie mogą oczywiście położyć się na dywanie!

where does it grow

Materiały w formie PDF możesz pobrać tu:

Tree bush ground fruit and vegetables

Koniecznie daj znać czy materiały okazały Ci się przydatne! Bardzo miło będzie mi zobaczyć zdjęcia z Twoich zajęć oraz przeczytać o dodatkowych pomysłach na aktywności

Materiały z artykułu wykonałam za pomocą programu Canva.

cropped-logo-1.jpg

Reklama

4 comments

  1. super materiały! już sam pomysł z rzepami z pewnością wykorzystam a ten drugi, gdzie trójka dzieci gra rolę drzewa, krzaków i gleby, jest genialny! 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s