Valentine’s Day z przedszkolakami

Chociaż Walentynki to dla przedszkolaków raczej dzień przyjaźni niż zakochanych, są świetną okazją do wprowadzenia zwrotów związanych z okazywaniem czułości! W tym walentynkowym wpisie znajdziesz garść inspiracji na zajęcia oraz materiały do pobrania, które możesz wykorzystać we wszystkich grupach wiekowych.

Valentine's day ideas

Dla mnie luty, a za razem początek drugiego półrocza, oznacza także coraz częstsze korzystanie z kart wyrazowych oraz prostych spelling games, do czego też serdecznie zachęcam 🙂 Nawet maluchy spokojnie mogą już rozpoznawać kształt pierwszych liter wyrazów. Choć nie czytają, warto oswajać je z zapisem graficznym przy okazji prostych zabaw.

Dzięki przedstawionym aktywnościom dzieci będą umiały:

❤ Nazwać trzy sposoby na okazanie innym czułości (Give a hug, Blow a kiss, Say I love you)

❤ Rozpoznać zapis graficzny trzech wyrazów (hug, kiss, love)

❤ Zaśpiewać piosenkę walentynkową, która zawiera wprowadzone zwroty  („If you love me and you know it”)

valentine's flashcards

Valentine’s Day flashcards

PDF Valentine’s Day flashcards

Wprowadź pojedyncze słowa z kart wraz z gestami, które obrazują: hug, kiss, love. Następnie poproś dzieci o pokazywanie z Tobą gestów używając całych zwrotów: Give a hug! Blow a kiss! Say I love you! (I love you można pokazać robiąc serduszko z palców i przykładając do serca).

Poproś dzieci o obrysowanie palcem każdej z literek na trzech flashcards. Jeżeli nie masz takiej możliwości ze względu na liczebność grupy, poproś o obrysowanie palcem pierwszych liter każdego z wyrazów i nazwanie głosek.

Valentine’s Day read it & choose

PDF Valentine’s Day read it & choose

valentine's word cards

Rozłóż trzy walentynkowe flashcards w zasięgu wzroku dzieci, a następnie rozdaj im po jednym spinaczu oraz pasku z wyrazem i obrazkami. Dzieci odczytują lub porównują swój wyraz z flashcards  i zaznaczają spinaczem odpowiedni obrazek.

If you love me and you know it

To piosenka na doskonale znaną dzieciom melodię, więc nie ma potrzeby wcześniejszego wprowadzania rytmu:

Połóż trzy walentykowe flashcards obrazkami do dołu. Wylosuj jedną mówiąc przy tym: If you love me and you know it… Give me a hug! Następnie wskaż i poproś kogoś o przesłanie Ci przytulasa. Po dwóch, trzech takich demonstracjach poproś osobę z grupy, aby zajęła Twoje miejsce.

Po tym wprowadzeniu włącz piosenkę. Wszyscy śpiewają i posyłają czułości z piosenki wybranym przez siebie osobom siedzącym w kole.

Jeśli obawiasz się, że zabawa nie wyjdzie, bo dzieci są za małe, za słabo się jeszcze znają lub po prostu będą się wstydzić, wykorzystaj pacynkę – Blow a kiss to the puppet!

valentine's bingo

Valentine’s Day mini bingo

PDF Valentine’s Day mini bingo

Lektor odczytuje i pokazuje literki, a dzieci, które mają je w swoich wyrazach na mini planszach zasłaniają je lub wykreślają. To zabawa dla starszaków, ale mini karty możesz również wykorzystać z maluszkami do gry w snap!

Happy Valentine’s Day!

Do przygotowania materiałów wykorzystałam program Canva.

cropped-logo-1.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s