Sticky Bubble Gum w parach

Czy znasz nursery rhyme o obrzydliwej gumie do żucia, która nie chce się odkleić od dzieci? Przy tej zabawie można się nieźle powygłupiać, stroić zdegustowane miny, poruszać, no i zupełnie przypadkiem utrwalić części ciała 🙂 Przedszkolaki szybko podchwycą treść, a zabawa w parach będzie dla nich ciekawym urozmaiceniem zajęć.

bubble gum song

Jak wprowadzić zabawę?

Starszaki odwijają plastelinę lub ciastolinę z papierka po gumie (możesz użyć folii aluminiowej) i udają, że ją żują. Z najmłodszymi dziećmi nie ryzykuję, że ktoś na prawdę włoży ją do buzi, więc na razie tylko ja mam „prawdziwą” balonówę, a dzieci mnie naśladują.

Następnie dmuchamy i dmuchamy ogromny balon z gumy, który pęka i obkleja nam buzie. Z obrzydzeniem zgarniamy gumę. Zachęć dzieci do komentowania: Eww, that’s icky! Yuck!

Pokazujemy, że guma klei się i nie możemy się jej pozbyć z palców: Oh no, it’s sticking my fingers together!

Teraz możemy użyć albo plakatu z częściami ciała, aby dzieci przyklejały do niego ciastolinę, albo flashcards z częściami ciała, albo ewentualnie pokazywać na sobie. Wybieramy te części ciała, których nazwy chcemy powtórzyć.

Najpierw lektor, a potem dzieci mówią gdzie ma się przykleić guma: Stick it on the forehead! Stick the toes together! A następnie z udawanym wysiłkiem ją odklejają: Unstick!

Po tej aktywności dzieci mają już przećwiczone zwroty z rymowanki. Siadają parami face to face. W dużej grupie osoby siedzące obok odwracają się do siebie buziami nie zmieniając miejsca.

Na YouTube jest wiele wersji piosenki, ale na pierwszy raz polecam śpiewanie acapella, bo tempo jest dość szybkie, no i w gotowym utworze nie możemy wybierać części ciała!

Icky, sticky bubble gum, bubble gum, bubble gum (dzieci grają w łapki udając, że ich ręce są klejące od gumy)

Icky, sticky bubble gum, sticking our hands/backs/noses/elbows etc. together (dzieci udają, że skleiły się ze sobą tymi częściami ciała i nie mogą się odkleić)

And we go unstick! (z trudem odrywają się od siebie)

bubble gum game

Pozwól dzieciom zdecydować i nazwać części ciała, które skleją się w następnych kolejkach! 🙂

Jeśli zainteresował Cię temat prostych rymowanek, które możesz wykorzystać w najmłodszych grupach, koniecznie zajrzyj do artykułu Rytmizowanie z dziećmi!

A po inne pomysły na zabawy w parach zapraszam Cię tutaj: Zabawy w parach z przedszkolakami. 

cropped-logo-1-1.jpg

 

 

Reklama

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s