Picnic: 3 gry na kocyku

W tym wakacyjnym wpisie przedstawiam Wam kilka pomysłów idealnych do wykorzystania podczas zajęć na kocyku, na świeżym powietrzu.

picnic games.jpg

Zajęcia letnie sprzyjają piknikowaniu, jednak w niektórych placówkach podczas upałów jest zakaz wychodzenia z dziećmi na zewnątrz – wtedy zawsze pozostaje ogródek na dywanie 😉

Zabawę w piknik można wykorzystać także w ciągu roku szkolnego w sali zajęciowej. Sama zazwyczaj utrwalam w ten sposób słownictwo z działu food oraz wprowadzam język do książeczki o tematyce piknikowej. Po rozłożeniu dużego koca na dywanie włączam w tle nagranie w stylu „odgłosy lasu”, aby dzieci wczuły się w klimat!

picnic sandwich

1. Picnic sandwiches

O zabawie w robienie kanapek na ślepo pisałam już na facebooku bloga, a listę czterech pomysłów na utrwalenie jedzonka znajdziesz TUTAJ.

Jedno z dzieci lub kilkoro – w zależności od liczebności klasy, przygotowuje kanapkę ze składników wymienianych przez resztę grupy (również tych niejadalnych).

Trudność polega na tym, że może polegać jedynie na zmysłach dotyku i węchu, ponieważ jego oczy są zasłonięte 🙂 Do końca nie wie, czy użył odpowiednich składników. Reszta dzieci stara się zachować powagę aż do odsłonięcia oczu kucharza.

picnic black peter.jpg

2. Picnic card game

Czymże byłby piknik bez gry w karty 🙂 Z przedszkolakami polecam niezawodnego „piotrusia”. Zasady są superproste, a gra pozwala na utrwalenie szerokiego zakresu słownictwa.

Aby uniknąć skrajnych emocji wśród uczniów 😉 wyciągnij z talii piotrusia – celem gry może być po prostu pozbycie się i nazwanie wszystkich kart i ich numerów.

TUTAJ znajdziesz więcej pomysłów na językowe wykorzystanie kart do piotrusia!

picnic twister.jpg

3. Picnic twister

Bardzo gorąco polecam tę zabawę na piknik i nie tylko! Dzieci mogą się przy niej poruszać, porozciągać i zawsze jest mnóstwo śmiechu.

W tradycyjnym „twisterze” mamy dużą planszę z kolorowymi polami, na których dzieci ustawiają swoje dłonie i stopy. Ich zadaniem jest jak najdłużej utrzymać równowagę na planszy.

Twister na angielskim z wykorzystaniem zalaminowanych kart obrazkowych polega na ustawianiu dłoni i stóp na słowach, które wypowiada najpierw lektor (w celu demonstracji), a następnie inni członkowie grupy:

Osoba nr 1: Put your left hand on the helicopter.

Osoba nr 2: Put your right hand on the plane.

Osoba nr 3: Put your left foot on the bus.

Osoba nr 4: Put your right foot on the train.

Gracz ustawił się na odpowiednich polach i nie stracił równowagi? Brawa i zmiana akrobaty!

 

Jakie są Twoje pomysły na gry i zabawy piknikowe? 🙂

Jeżeli organizujesz zajęcia na świeżym powietrzu, zajrzyj także do artykułów:

Zabawy podwórkowe cz. 1

Zabawy podwórkowe cz. 2

cropped-logo-1.jpg

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s