Tag game czyli berek na angielskim

Berek zwany także „ganianym” to bez wątpienia klasyk podwórkowy. Dzieci uwielbiają biegać, śmiać się, łapać, uciekać, po prostu być w ruchu. Tylko gdzie w tym angielski? 😉

We wpisie znajdziesz 3 pomysły na grę w berka na lekcji angielskiego. W odpowiednim kontekście nie będzie to wcale bezładna bieganina grupy, ale bardzo skuteczny sposób na utrwalenie wprowadzonego słownictwa oraz fraz.

tag berek

1. Kredki do malowania ciała

Dzieci w widocznym miejscu, na przykład na dłoni, malują coś, co można łatwo przedstawić za pomocą symbolu. W grupach maluszków symbol wykonuje lektor.

Mogą to być powtarzane kolory, liczebniki, części ciała – tu wystarczy kropka w wybranym przez ucznia miejscu, kształty, litery (napisz na dole jeśli masz inny pomysł – chętnie z niego skorzystam!)

Dzieci rozpoczynają grę. Aby oddać komuś „berka” nie wystarczy go złapać, ale także wykrzyknąć szybko słówko, które reprezentuje. Za każdym razem gdy będziecie bawić się w berka na angielskim, dodawaj coraz więcej języka. Na przykład zamiast pojedynczego słowa Circle! łapiący mówi: Gotcha! I caught you, red circle! Now it’s your turn.

berek angielski

2. Klamerki i miniflashcards

Dzieci przyczepiają klamerkami do swoich bluzek miniflashcards z dowolnej kategorii, którą chcesz utrwalić. Może być to wybrana minikarta ze środka podręcznika, którą każde z dzieci sobie wytnie lub ich własny rysunek na małej karteczce.

Tak jak w zabawie z symbolami namalowanymi za pomocą kredek, aby rzeczywiście kogoś złapać, trzeba go nazwać: Gotcha, snake!

tag game

3. Karteczki samoprzylepne

To prosty sposób na dorzucenie treści językowej do zabawy w berka w starszych grupach (czytających).

Dzieci uciekają przed „berkiem” z przyklejonymi na plecach karteczkami samoprzylepnymi. Na karteczkach mogą znaleźć się zapisane pytania dla łapiących, słowa do odczytania i przetłumaczenia, zdania do uzupełnienia – także zagadnienia gramatyczne, czy też nazwy czynności, które łapiący musi wykonać, aby pozbyć się „berka”.

 

Jeśli podobają Ci się moje propozycje zabaw i planujesz z nich skorzystać na swoich lekcjach, pozostaw proszę ślad po sobie w komentarzu 🙂

Zajrzyj także tutaj:

Lista zabaw wykorzystujących kredki do ciała wraz z opisami

Gra w klasy na angielskim

Chusta animacyjna na angielskim – instrukcje do moich autorskich zabaw ze spadochronem

A po ruchowych szaleństwach … 😉

Zabawy wyciszające grupę

cropped-logo-1-1.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s