3 weselne zabawy na angielskim

Zabawy weselne budzą w dorosłych mieszane uczucia 🙂 Jednak wszelakie gry ruchowe to bez wątpienia coś, co dzieci bardzo lubią i w co chętnie się angażują na zajęciach językowych.

W tym wpisie przedstawiam 3 zabawy rodem z weselnych oczepin, które możesz zaadaptować do swoich lekcji z grupami dziecięcymi (a może nie tylko?) 🙂

zabawy-ruchowe.jpg

Copy the dancer

Rekwizyty nie są niezbędne, ale mile widziane.

Jedno z dzieci pokazuje ruchy taneczne, które reszta grupy stara się równocześnie dokładnie kopiować. Wykonując czynności, nasz główny tancerz na bieżąco mówi co robi, a grupa na bieżąco to powtarza.

Przykłady: shake your head, twist, moonwalk, cha-cha slide, wave your arms, wiggle your right foot, dive, wash the window, ballerina toes, shrug, point to the stars, belly dance, turn around slowly itd.

copy-the-dancer.jpg

Trip to the zoo

To chyba jedna z najbardziej ogranych zabaw weselnych 🙂

Zabawa utrwala słownictwo, ćwiczy rozumienie ze słuchu, koncentrację, no i jest ruchowa – aż się prosi o wykorzystanie na angielskim.

Przydziel uczniom role lub poproś o ich wylosowanie – dog, elephant oraz członkowie rodziny: mummy, daddy, sister, brother, baby.

Jeśli chcesz wprowadzić element rywalizacji podziel grupę na dwie drużyny.

trip to the zoo.jpg

Dzieci siadają w rzędzie. Lektor czyta powoli opowieść o wycieczce do zoo. Na dźwięk swojego „imienia” uczniowie wstają i biegiem okrążają cały rząd, a następnie wracają na swoje miejsce. Jeżeli są dwie drużyny, to wygrywa ta, której członkowie szybciej okrążą rząd.

Jeżeli padnie słowo family biegną wszyscy członkowie rodziny, jeżeli padnie słowo children biegną sister, brother i baby, jeżeli padnie słowo animals biegną dog i elephant.

Przykład: It’s hot and sunny. DADDY wants to take CHILDREN to the zoo to see an ELEPHANT. CHILDREN are happy. Itd.

The train.jpg

The train

Czym byłoby przyjęcie weselne bez zrobienia pociągu?

Przed zabawą uczniowie umieszczają w różnych miejscach sali stacje kolejowe, czyli karty obrazkowe z utrwalanej kategorii. Dzieci tworzą pociąg, pierwsza osoba jest locomotive – nadaje tempo pociągowi.

Wagoniki decydują kolejno do jakich stacji zmierza pociąg. Gdy do nich dotrą udają, że ostro hamują i oznajmiają: Station XYZ!

 

Napisz mi na dole, który z weselnych pomysłów przypadł Ci do gustu 🙂

alt=akademia lektora

4 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s