Kredki do malowania ciała na angielskim: pierwsze zajęcia

Dzieci uwielbiają malowanie twarzy, ponieważ kojarzy się im się ono z wyjątkowymi okazjami: wakacjami, urodzinami, festynami rodzinnymi.

Na angielskim każdy dzień może być specjalny jak Dzień Dziecka 🙂

W tym artykule proponuję trzy możliwości wykorzystania kredek do malowania ciała na pierwszych zajęciach. W kolejnej części przedstawię pomysły na wrześniowe powtórki różnych kategorii słownictwa z poprzedniego roku szkolnego.

Jeżeli w sali nie ma dostępu do wody, przynieś na zajęcia chusteczki nawilżone, aby uczniowie po zabawie mogli zmyć z siebie kredki (chociaż większość z nich nie będzie chciała tego zrobić 🙂 ).

 

kredki pierwsze zajęcia.jpg

 

Blue Marta

Przed rozpoczęciem pierwszych zajęć przedstaw się uczniom i pokaż swoje imię zapisane na ręce. Powiedz: I am (Marta). I like blue. Zachęcaj uczniów do podawania swoich imion oraz wybierania koloru kredki, którą je zapiszesz (starsze dzieci oczywiście robią to samodzielnie).

Umożliwi Ci to szybkie zapamiętanie Twoich kursantów. Będzie im bardzo miło, gdy już od pierwszych zajęć będziesz się do nich zwracać po imieniu.

Kiedy wszystkie rączki będą gotowe, usiądziecie w kole i losujcie na zmianę kredki lub flashcards z kolorami. Osoby, które mają dany kolor na ręce witają się z grupą machając pomalowaną ręką: Yellow? Hello yellow! A jeżeli potrafią czytać, dodają także imię: Hello yellow Olek! Hello yellow Zosia!

 

1534926666704.jpg

 

Who’s my match?

Przed zajęciami umieść w sali dowolne przedmioty lub karty obrazkowe w różnych kolorach.

Połącz uczniów w pary rysując im na buziach lub dłoniach kółeczka, serduszka, czy też symbol ich grupy przedszkolnej w określonym kolorze. Jeżeli grupa jest liczna, więcej osób może mieć ten sam kolor – będą tworzyć drużyny. Kiedy pary z tym samym kolorem się odszukają, siadają obok siebie i przedstawiają się: Hello green. My name is … What’s your name?

Następnie przygotuj minutnik lub włącz krótką piosenkę i zachęć wszystkie pary uczniów, aby wspólnie odszukały i przyniosły przygotowane przez Ciebie karty lub przedmioty w swoich kolorach.

Dzieci pokazują i zliczają swoje kolorowe znaleziska. Bardziej zaawansowane grupy mogą je także nazywać.

 

tattoo.jpg

 

Tattoo parlour

Jeżeli uczysz starsze dzieci, nastolatki lub wyluzowanych dorosłych 🙂 jako alternatywę dla stresującego na pierwszej lekcji Tell us something about yourself zaproponuj wykonanie tatuażu. Kursant tworzy sobie kredkami tatuaż, który mówi coś o jego osobowości lub zainteresowaniach. Może być to symbol, napis, czy data. Grupa próbuje ten tatuaż zinterpretować, aby dowiedzieć się czegoś o koledze.

Jeżeli Twoja grupa poznała się już w poprzednich latach, odwróć to zadanie: uczniowie pracują w parach i wykonują tatuaże sobie nawzajem zgodnie z tym, co im wiadomo o drugiej osobie. Następnie uzasadniają swój projekt, a „klient” potwierdza lub zaprzecza informacjom na swój temat.

alt=akademia lektora

 

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s