Flashcards: 5 angażujących gier z kartami obrazkowymi

 

 

Jednym z moich ulubionych sposobów na przypomnienie słownictwa z poprzednich lekcji są gry z flashcards, czyli kartami obrazkowymi. Mogą być to obrazki będące komponentem podręcznika, z którego korzystasz, ale niekoniecznie. W internecie znajdziesz mnóstwo stron, z których możesz pobrać takie karty, jakich akurat potrzebujesz. Wystarczy wygooglować zagadnienie + printable  flascards, np. home appliances flashcards. Karty, które widzisz w tym artykule pochodzą z www.kids-pages.com

Dziś przedstawiam Ci 5 zabaw, które umożliwią Twoim uczniom szybką i efektywną powtórkę słówek w atrakcyjny dla nich sposób.

 

gra flashcards

1. Gra zręcznosciowa

Flashcards leżą obok siebie na podłodze obrazkami do dołu. Uczniowie rzucają miękką piłeczką w wybraną przez siebie kartę. Gdy uda im się trafić, odkrywają i nazywają obrazek.

 

flashcards english lesson

2. Gra artystyczna

Uczeń losuje ze stosiku tajemniczą kartę i pędzelkiem maluje w powietrzu obrazek, który przedstawia. Grupa obserwuje „malarza” i odgaduje słówko.

 

 

3. Gra pamięciowa

Dzieci siadają w kole lub wokół stolika. Kolejno otrzymują od lektora karty obrazkowe, nazywają je i układają w rządku. Close your eyes!

Lektor zabiera jedną lub kilka kart. What’s missing?

Lektor zamienia kilka kart miejscami. What’s different?

Lektor dokłada obrazki, których wcześniej nie było. What’s new?

W następnej kolejce zabawy uczniowie przejmują rolę lektora. Liczbę używanych obrazków dostosuj do poziomu grupy.

 

esl flashcards

4. Gra kooperacyjna

Lektor nastawia minutnik na 60 sekund. Jedno z dzieci otrzymuje lusterko i siada tyłem do grupy. Za jego plecami uczniowie kolejno pokazują flashcards tak, aby dziecko siedzące tyłem dostrzegło odbicie obrazka w lusterku i nazwało go. Po nazwaniu 3 flashcards następuje zmiana i inny uczeń siada tyłem do dzieci. Celem zabawy jest poprawne nazwanie przez grupę jak największej liczby słów w ciągu minuty.

Ilość potrzebnego czasu dostosuj do liczebności klasy.

 

angielski karty obrazkowe

5. Gra ruchowa

Schowaj za plecami tajemniczą kartę obrazkową. Zachęć dzieci, aby zajrzały i zobaczyły co na niej jest. Kiedy znajdą się na tyle blisko, żeby dojrzeć obrazek, udaj, że przed nimi uciekasz nadal chowając flashcard za plecami. Uciekaj dopóki uczniowie nie zobaczą i nie odgadną słówka.

Po pierwszej kolejce zabawy wyznacz jedno z dzieci na następnego uciekiniera 🙂

 

Ciekawa jestem, czy także lubisz używać flashcards na swoich zajęciach? Podziel się w komentarzu Twoimi sprawdzonymi pomysłami na karty obrazkowe.

alt=akademia lektora

 

 

 

2 comments

  1. Super pomysły! Flashcards to podstawa każdego lektora dlatego tak ważne jest urozmaicenie zabaw z obrazkami

    Moim sprawdzonym sposobem na zabawy są znikajace karty. Na podloze kładę 4-5 obrazkow (w zależności od grupy wiekowej).
    Za jednym razem powtarzamy razem wszystkie obrazki.nastepnie zabieram pierwszy obrazek i nadal powtarzamy nazwy ale dzieci próbują sobie przypomnieć co było pierwsze. W kolejnej rundzie zabieram następny obrazek i znowu powtarzamy. Zabawa trwa tak długo dopóki nie zabiore wszystkich obrazków a dzieci są wstanie przypomnieć sobie wszystkie nazwy.
    Fajna zabawa na powtarzanie słówek 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s