Abracadabra! Magiczna różdżka lektora

różdżka nauczyciela.jpg

W dzisiejszym artykule przedstawiam Ci trzy magiczne zaklęcia do wykorzystania w grupach przedszkolnych. Będzie coś dla kinestetyków, coś dla wzrokowców oraz element zaskoczenia. Dzieci będą oczarowane!

magic wand.jpg

Abracadabra, one two three! You are kangaroos! Jump with me!

Lektor losuje z tajemniczego pudełka pluszowe zwierzęta. Zatacza różdżką koło, wypowiada zaklęcie i wskazuje na grupę, dodając do formułki czynność związaną z danym zwierzątkiem. Zaczarowana grupa wraz z lektorem zmienia się na przykład w kangury i skacze (Abracadabra, one two three! You are kangaroos! Jump with me!), w węże i pełza (Abracadabra, one two three! You are snakes! Slither with me!), czy w małpki i zaczyna się wspinać (Abracadabra, one two three! You are monkeys! Climb with me!).

Abracadabra, magic spell! Look at the cards, remember well!

Lektor układa kolejno 10 kart obrazkowych, które dzieci jednocześnie nazywają po angielsku. Jeden z uczniów zakrywa dowolny obrazek w rządku. Lektor rzuca na grupę zaklęcie Abracadabra, magic spell!  Look at the cards, remember well! A dzieci znowu nazywają obrazki w kolejności, pamiętając także, co kryje zasłonięta karta. Zabawa trwa dopóki wszystkie karty nie zostaną zakryte i zapamiętane.

 Abracadabra, magic cloud! Put it in, take it out!

Do tej zabawy potrzebny Ci będzie duży kapelusz lub nieprzezroczysty worek. Ja przeprowadziłam tę grę, gdy na początku semestru 3 i 4-latki poznawały kolory, ale równie dobrze może być to ćwiczenie z realiami z działu food, animals, czy clothes. Przed lekcją lektor wkłada do kapelusza piórka w różnych kolorach. Podczas zabawy dzieci losują po kolorowym piórku i nazywają swoje kolory. Następnie uczniowie kolejno wkładają do magicznego kapelusza swoje piórko i przy użyciu różdżki całą grupą rzucają zaklęcie Abracadabra, magic cloud! Put it in, take it out! Wtedy lektor zagląda do wnętrza kapelusza z ogromnie zdziwioną miną i wyciąga piórko w innym kolorze: Wow, it’s magic! What colour is it now?! Dzieci myślą, że kapelusz był pusty i wierzą w czary 🙂

 Bawcie się dobrze, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

alt=akademia lektora

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s